The men who built america , namı diğer Amerikayı Kuran Adamlar belgesel dizisi. Olaylar 19 Yüzyılın sonlarında geçiyor. Rockefeller ailesi, John D. Rockefeller ve kardeşi William Rockefeller ile petrolde dünyanın en üst düzey yatırım yapmış ailesi , Carnegie , çeliği bularak bir çığır açmış , Henry Ford , Ford arabaları , Cornelius Vanderbilt ise demiryolları ile bilinirdi. Gerçekten Amerikayı bu adamlar kurmuş olabilir mi ?
6 Bölüm
% 85 Puan
+ 29 Kişi

AMERİKAYI KURAN ADAMLAR

21 Mart 2015 tarihinde eklendi

The men who built america , namı diğer Amerikayı Kuran Adamlar belgesel dizisi. Olaylar 19 Yüzyılın sonlarında geçiyor. Rockefeller ailesi, John D. Rockefeller ve kardeşi William Rockefeller ile petrolde dünyanın en üst düzey yatırım yapmış ailesi , Carnegie , çeliği bularak bir çığır açmış , Henry Ford , Ford arabaları , Cornelius Vanderbilt ise demiryolları ile bilinirdi. Gerçekten Amerikayı bu adamlar kurmuş olabilir mi ?
Enes Duygal ,enver balık ,Ece Güneş ve 26 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

Kategoriler : Tarih Belgeselleri   , 
Kanal : HİSTORY HD
BELGESEL İZLE
19. yüzyılın ikinci yarısında Amerika Birleşik Devletleri'nin Sanayi patlayıcı gelişimini anlatan, geç 2012 yılında History Channel kanalında yayınlanan Sekiz bölümlük mini dizi ve onu sürdü ve bu süreçte, Amerikan ulusal karakterini yarattı Erkekler . Daha iyi veya daha kötüsü için.

Serisi Amerikan İç Savaşı bittikten hemen sonra başlıyor ve Birleşik Devletler şimdiye kadar gördüğü en yıkıcı çatışmadan kurtuluyor. Halkı güçlendirecek bir altyapı oluşturmak için yeniden inşa etme ihtiyacı var. Ve bir ihtiyaç var ise, savvy girişimci için bir fırsat var. Ülkeyi geliştirmeye yardım etmek ve bu süreçte pis kokuşmuş almak için bir şans. Seri demiryolu sektörünün gelişimine ve ilk büyük sanayici, iş zekası ve bazı düz eski kirli hileler bir kombinasyonu yoluyla zengin büyüdü ve WHO dolayısıyla standardını ayarlayın Demiryolu Baron Cornelius "Commodore" Vanderbilt, ile başlar takip edecek sanayi devleri.
dizi ilerledikçe petrol devi John D. Rockefeller ve çelik patronu Andrew Carnegie odaklanır arasında, Rekabet, arka plan ve kişiliğinde çok zıt kutuplar ve yakında Erkekler dünyanın en zengin adamı olma Onların çatışan arayışında Kendilerini bulundu . Rockefeller ve Carnegie neredeyse yoktan imparatorluklar kurmak arada, bir New York bankacılık ailenin oğlu, biri John Pierpont Morgan, modern dünyayı devrim yaratacak bir yenilik yaratmak, aynı şeyi (ve ona bir ton para yapmak istiyor ). Üzerinde çalıştığı bu "elektrik ışığı" şeyiyle büyük şeyler vaat eden Thomas Edison adına bir mucit fon sağlıyor. Bu da onu yerli gazyağı kaynağının kontrolü sayesinde yapay aydınlatma üzerinde sanal bir tekeli olan Rockefeller ile çatışma içine sokuyor. Ve düşük voltajlı Doğru Akım dağıtım yöntemi ile yapışmasını üzerine Edison'un ısrarı - yüksek gerilim-ama-Potansiyel-daha-tehlikeli Alternatif Akım yönteme aksine - tam üzerine kendisi ve O'nun eski gözdelerinden biri, bazı Arasında savaş tetikler Tesla adına garip

19. yüzyıl ilerledikçe, servetler yükselir ve düşer, zenginler zenginleşir ve yoksullar, mücadele siyasi bir duruma gelene kadar fakirleşirler. Organize emek Carnegie'nin çelik fabrikalarında sorunlara neden oluyor ve nihayet Popülist sözcüsü William Jennings Bryan, bu güçlü işadamlarının ülkenin ruhu adına kontrolü altına almak için ortaya çıkıyor. Rockefeller, Morgan ve Carnegie, farklılıklarını kısa bir süre için bir kenara bırakarak, Başkanlık adayı - William Mckinley'ye - kimin nüfuzuna daha açık olacaklar. Ve bazı küçük New York ılımlı Cumhuriyetçisi, aynı türden ticaret karşıtı görüşleri dile getirdiğinde, onu üst kata çıkarmaya ve ona Başkan Yardımcısı yapmaya karar verirler. Muhtemelen Yanlış Gidebilir mi?

19. yüzyıl kapanmaya yaklaşırken, Sanayi Kaptanları, Progressive Era'nın yeni anti-tröst politika ve Amerikan kapitalizmindeki neredeyse mutlak güç ve otoritesini tehlikeye düşürürler. Ve Henry Ford adında bazı eksantrik mühendis artık sadece süper zengin için yeni bir lüks, ama ulaşılabilir bir araç sahipliğini yapma, büyük miktarlarda ucuz ve hızlı bir şekilde yapılabilir Could otomobil yeni bir tür, One için Fikir sahiptir tüm Amerikalılar için emtia. Serisi, çoğunlukla dramatizasyonlarla geniş vuruşlarla hikayesini anlatıyor ve açıkçası bazı özgürlükler alındı ​​ve bazı önemli tarihi gerçekler atlanmış ya da üzerinde parlaklık bırakılmıştır. Anlatı, tarihçilerin, akademisyenlerin ve işadamının zihnine biraz fikir veren Donald Trump, Mark Cuban ve Russell Simmons gibi bazı modern girişimcilerin yorumlarıyla noktalanır.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018