Kanada'nın Kuzeybatı Bölgesinin zorlu kışları boyunca uzak köyler ve çalışma kampları dünyadan kopar. Onların sağlanması için, uzun menzilli kamyoncu istikrarlı bir grup donanmış göllerin yüzeyinde kesilmiş buz yollarında yüzlerce kilometre boyunca kuleleri yönlendiriyor. Bazen buz ağır teçhizatı destekleyemez ve sürücü ve kargo buza doğru akar ve dibe çöker. Buz Yol Kamyoncuları ile birlikte tehlikeli bir yolculuk yaparak kemik soğutma tehlikesine girerler.
3 Bölüm
% 90 Puan
+ 4 Kişi

BUZ YOL KAMYONCULARI SD

22 Mart 2015 tarihinde eklendi

Kanada'nın Kuzeybatı Bölgesinin zorlu kışları boyunca uzak köyler ve çalışma kampları dünyadan kopar. Onların sağlanması için, uzun menzilli kamyoncu istikrarlı bir grup donanmış göllerin yüzeyinde kesilmiş buz yollarında yüzlerce kilometre boyunca kuleleri yönlendiriyor. Bazen buz ağır teçhizatı destekleyemez ve sürücü ve kargo buza doğru akar ve dibe çöker. Buz Yol Kamyoncuları ile birlikte tehlikeli bir yolculuk yaparak kemik soğutma tehlikesine girerler.
mehmet kaplan ,sadık özdemir ,kynk ve 1 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

BELGESEL İZLE
Kanada, Kuzeybatı Bölgelerinin Mackenzie Nehri Deltası bölgesinde bulunan Mackenzie Nehri'nin buzul yolu, yüzlerce kilometre uzunluğundaki donmuş nehir ve deniz üzerinde Inuvik kasabasından kuzeye doğru uzanıyor. Yol, Ice Road Truckers'ın belli başlı destinasyonlarına ulaşmak için izledikleri birkaç şubeye sahiptir: Tuktoyaktuk kasabası, diğer dış topluluklar gibi kritik malzemeler için kış yoluna, Wurmlinger Barge'ye ve Mallik ve Langley istasyonlarına güveniyor. 1981'de yolun açılmasından önce, bu bölgeye sadece kış erişimi dogsled yoluyla yapıldı.

ICE ROAD TRUCKERS, macera, azim, insanın yaratıcılığı ve en önemlisi TEHLİKENİN hikayesidir. Her gün kamyoncular, hayatlarını ellerine geçirdiği buz yollarına çarptı. Yolun yanlış hesaplanması, kötü hava koşulları veya görünmeyen yol tehlikesi yaşam ile ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. Bir teçhizat buzun üzerinden geçerse ve dondurucu suya batarsa, kamyon şoförü bir dakikadan az bir süre önce donup öleceklerdir. Buz Yol Taşıma hafif yürekli değildir.

Kış, kamyoncularımız için BÜYÜK PARA aylarıdır. Acımasız sıcaklıklara itiyorlar ve yılın geri kalanından daha tehlikeli yollar yürüyorlar. Sürücülerin aileleri, sevdiklerinizin güvenli olup olmadığını asla bilmemek için sezonun arkasında duruyorlar. Kısa çalışma penceresi, aşırı kutupsal koşullar ve tehlikede olan milyarlarca dolar, yüksek bir risk, yüksek ödüllü buz yolu mevsimi için birleşiyor.

Atağımızın gözünden buz yollarının inşasına ve sürülmesine ve onları korumanın önemini öğreneceğiz. İş sadece riskli değil, aynı zamanda acımasız bir teslimat programı için ekstra bir baskı oluşturuyor. Sürücülerimizin kısa bir mevsimi vardır ve saat her zaman geçerlidir. Tehlikeli buz yollarının erimesinden önce mümkün olduğunca çok yük getirmesi gerekir.

Doğalgaz ve gaz hidratındaki hayati yeni girişimler, bu buz yollarının, ağır makine ve malzeme ömrü için özel taşıma metodunun merhametindedir. Bu kışın milyonlarca dolar tehlikede. Teslimatlar yapılmazsa, projeler tamamlanmayacak ve kasaba, kamyoncular ve kamyon şirketleri için gelir kaybedilecek.

Bu sezon, Ice Road Truckers, Arctic Circle'un 100'ün üzerinde kuzeyindeki Inuvik ve Tuktoyaktuk'un uzak bölgelerinde. İki müşterisi, Mallik Gaz Hidrat Araştırma Projesi ve MGM Enerji, enerji girişimleri için tek tedarik olarak kısa buzlu yol sezonuna güveniyor. Yaklaşık iki ayda ya da buz yolları eriyinceye kadar bu müşteriler, yüzlerce ağır ve büyük boy yükü donmuş nehir ve okyanus suları üzerinde ölümcül soğuk ve genellikle tehlikeli fırtına koşullarıyla taşımak için birlikte çalışması gereken üç rekabetçi kamyon şirketi ile işbirliği yapıyor.

Sürücünün tecrübesi bir buz yolunda kamyon şoförü olarak ne olursa olsun, donmuş okyanus yollarını Artrik Çemberinin kuzeyinde almak benzersiz ve rahatsız edici bir deneyimdir. En tecrübeli kamyoncular bile kendilerini kutup koşulları, izolasyon ve yaratık konforlarının eksikliği ile karşı karşıya bulabilirler.

Dört tanıdık yüz, geçtiğimiz yılın buz yolunda başarısız olan geçen sezon meydan okuyan buz tecrübeli gazileri Alex & Hugh ve Rick & Drew'den döndü.

Geçen sezonun aksine, bu sezon tüm sürücüler bile oyun alanlarında ve Hugh artık Rick & Drew'un patronu değil. Geri gelen sürücüler şimdi yeni yönetim altında çalışacaklar ve yabancı ve tehlikeli buz yollarıyla mücadele etmek zorunda kalacaklar. Bu sezon kamyon şöförleri, alışık oldukları göl buz yollarından farklı tehlikelere, kısıtlamaya ve koşullara sahip olan bilinmeyen nehir ve okyanus buz yollarını kullanacaklar.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018