Varoluşlarını azimle parçalara bölen erkekler için, kışın gazabını fethetmek ikinci doğa haline geldi. Sınırdaki koşullar daha öngörülemez hale geldiğinde ve modern dünya, daha ilkel köklerimizden daha büyük, daha bağlı ve daha fazla kopuklaştığından, mücadele her geçen yıl daha da büyür. Her zamankinden daha fazla insan, doğal dünyayı takıp çıkarmıyor ve bir Dağ Manzarası hayatını her zamankinden daha zor hale getiriyor. Ancak, ilerleme öyküsü, vahşi gazilere dayanıyor olsa bile, kavganın içine girmek için yeni bir meydan okuyucu artıyor ve dağların eski yollarını her şeye karşı koruyor. Alaska, Kuzey Carolina, Montana ve Arkansas'ta, deneyimli eller ve yeni kan, önümüzdeki kışın hayatta kalabilmek ve kendilerini çevreleyen şehir hayatının cazibesi kapanırken tükenmekte olan özgürlük ruhunu savunmak için sınırı zorlamalı.
23 Bölüm
% 93 Puan
+ 33 Kişi

DAĞ ADAMLARI

18 Mart 2018 tarihinde eklendi

Varoluşlarını azimle parçalara bölen erkekler için, kışın gazabını fethetmek ikinci doğa haline geldi. Sınırdaki koşullar daha öngörülemez hale geldiğinde ve modern dünya, daha ilkel köklerimizden daha büyük, daha bağlı ve daha fazla kopuklaştığından, mücadele her geçen yıl daha da büyür. Her zamankinden daha fazla insan, doğal dünyayı takıp çıkarmıyor ve bir Dağ Manzarası hayatını her zamankinden daha zor hale getiriyor. Ancak, ilerleme öyküsü, vahşi gazilere dayanıyor olsa bile, kavganın içine girmek için yeni bir meydan okuyucu artıyor ve dağların eski yollarını her şeye karşı koruyor. Alaska, Kuzey Carolina, Montana ve Arkansas'ta, deneyimli eller ve yeni kan, önümüzdeki kışın hayatta kalabilmek ve kendilerini çevreleyen şehir hayatının cazibesi kapanırken tükenmekte olan özgürlük ruhunu savunmak için sınırı zorlamalı.
gökay ergül ,volkan ,enver balık ve 30 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

Kanal : HİSTORY HD
BELGESEL İZLE
Çoğumuz şehirlerde ve kasabalarda yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Bazıları kırsal kesimde daha pastoral, kırsal yaşamı tercih ediyor. O zaman hiç kimsenin ortasında ölümcül hava şartlarıyla yüzünüzü yemeyi seven hayvanlarla yaşamak isteyenler var. Dağ Adamlarına hoş geldiniz.

Messrs. Mears 'n' Grylles'ın iddialarında çok iyi eğitilmiş durumdayız, ancak bu çatlaklar, TV'de olabilir, ancak gerçekte gösteriyi filme alabilir, güzel bir sıcak duş alabilir ve hala yapabilir Stephen Fry ile bir bardak Prosecco için Groucho Kulübüne zamanında. Dağ Adamları değil, bu iyi çocuklar evin aslı, onlar için hayatta kalma evde. Ve sakal ve şapkaya ihtiyacın olacak.

Tom Oar halihazırda gösterinin ustası ve eşi Nancy ile Montana izole Kuzey Batı bölgesinde yaşıyor. Tesadüfen o, oğlu Ben ile birlikte, gösterinin üçüncü serisinde ilk giren Kyle Bell'e benzer eski bir Bronco sürücüsüdür.Tom, karı koca ve geyik derisi tabakacıdır, oysa eşi kendine yetmektedir. Yaşam biçimini sübvanse etmek için deri ticaretini yapabiliyor.

Marty Meierotto'nun karısı ve küçük kızı var, onlardan çok şey görmedi. Zaten Alaska'da tamamen tecrit edilerek aylarca yalnız, evden 60 mil uzakta, uzaktaki bir bölgede çalışıyor ve hafif uçakla tek odalı giriş kabinine 'gidip gelmesi' gerekiyor. Dışarıda eksi 60 gibi düşük bir orana kadar gidebilir ancak Marty, elementlerdeki elementte bulunur.

Charlie Tucker, bloktaki yeni çocuk, sizin blokunuz Main'in Büyük Kuzey Ormanlarıysa. Charlie'ye ve onun dostuna, ilk dolunayından sonra Jim'e, bazen de travmatik bir yıldan sonra karadan yaşıyoruz. Charlie, en az tecrübeli Mountain Man'ın şovda yer alması; Çoğunlukla diğer erkekler adım adım atıyorlar ama Charlie, öğrenme eğrisi üzerinde olup, vahşi doğada hayatta kalmanın ne denli zor olduğunu bize hatırlatıyor.

Idaho'da doğup büyümüş olan Rich Lewis, geldiği kadar sağlamdır. Yaşayan Lions'u avlamakta, ki bu sizin yerel iş merkezinizde bulacağınız bir çalışma değil. Elle yetiştirilen köpekleriyle Rich, Köpeklerini öldürdüğü bilinmesine rağmen, Cougars'ı öldürmek konusunda isteksiz değil; amacı hayvanı aşağı çekmek ve tehdit altında topraklardan çıkarmaktır. İşler tehlikeli, zor ve ara sıra kendisi ve eşi Diane'yi sağlaması gerekiyor. Ancak zengin, memnun bir ruhtur ve kendisinin söylediği gibi, milyon doları değil, başka bir yol bulamazdı.

Belki de Dağ Adamlarının Kralı Eustace Conway'dir. İyi eğitimli ve tek düşünen Eustace, Turtle Island'a sahiptir ve eşi ve üç oğluyla Blue Ridge Dağlarında kendine yeterli bir hayat yaşar. 1000 dönüm arazi üzerinde bulunan Turtle Island, sadece bir ailenin yaşadığı bir konut değil, Eustace, geleneksel yöntemlerle tanışmayı zor bulan Justin gibi ilkel araç ve uygulamalarla ilgili kapsamlı bilgi birikimini paylaşıyor. hafifçe koyarak. Burada hayat, sürekli olarak avlanma avcısı, temizleyiciler, önceden tahmin edilemeyen hava koşulları ve son zamanlarda bazı geleneksel olmayan bürokrasiden tehdit altında. Devlet Memurlarının ve Kuzey Carolina Konseyi temsilcilerinin Mountain Men'i de izlediği anlaşılıyor.
Dağ Adamları'nda, vahşi doğada yaşayan, ızgaradan uzakta yaşayan ve bağımsız ve kendi kurallarıyla yaşayan insan hayatını öğreniriz. Bu mavericks, uzun süredir dağ adamlarından kaynaklanır - orijinal Amerikan öncülerinden geri uzanır.

Amerika'nın en ünlü tarihi dağ adamlarından bazılarını öğrenin:

John Colter
John Colter, Lewis ve Clark Expedition'ın bir parçasıydı. Başkan Thomas Jefferson tarafından görevlendirilen bu, ABD'nin batı bölgelerini keşfeden ilk keşif gezisi oldu. 1804'te ayrılan Colter, belirli bir grup gönüllü gönüllüye katıldı ve batıda iki yıl araştırdı. Ekip üyelerinin birçoğu keşif seferi tamamlandıktan sonra Doğu Sahili'ne geri dönmekten mutluluk duyarken, Colter batıda kalmayı ve bir tuzakçı olarak yol almaya karar verdi.

Gezegene kadar hiç Yellowstone Milli Parkı'nda ve Teton Dağ Menzili'nde bilinenleri giren ilk beyaz adamdan biri haline geldi. Yellowstone'da kendisine göre adlandırılan Colter Peak adlı dağ zirvesi, Amerika'nın ilk bilinen dağ adamı olarak kabul görüyor.

Jim Bridger
Tarihin en rezil dağ adamlarından biri olan Jim Bridger 1820-1850 yılları arasında Amerika'nın Batı eyaletlerini keşfetti ve çalıştı. 18 yaşındayken Missouri Nehri'nde Rocky Mountain Fur Company'ye katılmış, ticaretle hayvan yakalayıcısı haline gelmiş ve keşifleri yeni sınır yolları kurmasına izin vermiş ve Great Tuz Gölü'nü gören ilk beyaz adam olduğu düşünülüyor Utah'da

Bir tarihçinin "yürüyüş atlası" olarak tanımladığı hayatının patlatmaları arasında, başında bir yay ve ok yara yaşayan toplam üç yerli Amerikalı kadınla evlenmek, kendini başarılı bir tüccara yeniden teşvik etmek ve birkaç Yerli Amerikan dili konuşmayı öğrenmek yer alıyor. Birçok kez film ve televizyonda canlandırdığı karakteri en son olarak Will Poulter tarafından 2015 yılında çekilen The Revenant filminde oynandı.

Kit Carson
Kendi yaşantısında bir sınır efsanesi olan Kit Carson, avcı, vahşi doğa kılavuzu, Hintli Ajan (Yerli Amerikalılar ile ABD Hükümeti arasındaki çevirmen ve sorumluluk sahibi kişi) ve bir Ordu subayı gibi çeşitli kariyere sahipti. 1809'da doğan Kit, gençlik yıllarının son dönemlerinde (bugünkü Missouri'de) evden ayrıldı ve bir dağ adamı haline geldi ve batı devletlerinin zorlu arazilerine doğru ilerledi ve bir kürk kuşatıcısı olarak yaşam kazandı. Sonra ünlü kâşif John C. Fremont ile 1842'de bir şans toplantısı düzenledi ve Fremont'un batı seferi için bir vahşi yol gösterici olarak görevlendirildi.

Çağın magazin haberlerine ve birkaç kuruş romanlara göre popüler olan Fremont ve Carson yakında Amerikan şöhretleri oldu. Fremont'un yayınladığı raporlara dayanarak, maceraları ve denemeleri çokça kamuya açıklanmış ve kurgusallaştırılmıştı. Hem Meksika-Amerika savaşında hem de İç Savaşta hizmet vermeye devam edecek ve Yerli Amerikalı çekincelerin oluşturulmasını savunacaktı. Üç kez evlendi ve on çocuk babası oldu.
Jedediah Smith
Jedediah kısa ama aksiyon dolu bir hayat sürdü. Başlangıçta New York'tan, 20'li yaşlarının başında bir kürk yakalama şirketine katıldı ve Wyoming ve Dakotas'ta susamuru ve kunduzu yakalamak için yeni güzergahlar ve alanlar bulmak için işe alındı ​​ve South Pass'u keşfetmesine yardımcı oldu. Bu, Continental Divide için iki dağ geçidi tanımlamak için kullanılan terimdir; bu da, tuzakçılar, tüccarlar ve altın acele için gerekli yol haline gelecektir.

Bununla birlikte, yolculukları, tiyatro olmadan değil, tıpkı yerli Amerikalılar tarafından kendisine ve adamlarına pusuya düştüğü ve hatta bir ızdırap ayısı tarafından saldırıya uğradığı gibi değil. Kafa derisi ve yüzü öyle kötü bir şekilde yaralandı ki, yara izlerini gizlemek için ölümüne kadar uzun saçlar giyiyordu. 1830 yılında Jedediah, tuzağa düşüp tüccar haline gelmeye karar verdi, ancak ticaret yolculuğu sırasında Comanche Yerlileri tarafından saldırıya uğramış ve öldürmüştür. 32 yaşındaydı.

James Beckwourth
1798'de doğup 1800 yılında James kölelik, annesi köle ve babası köle ustası olarak doğdu. Oğlu olarak kabul edilen ve kabul ettiği babası, 1820'lerin başında James'i serbest bırakmış ve sonra kürkü yakalama sektörüne girmiştir. Rocky Dağları'nda bir kaşif ve kürk yakalayıcı olarak hızlı bir şekilde ön plana çıktı ve Yerli Amerikan kabileleri ve ayıları ile savaşmakla ilgili hikayeleri yaygınlaştı ve ün kazandı. Ardından kendisini Çingene Yerli Amerikan kabilesi haline getirir, Şef'in kızlarından biriyle evlenir ve birden fazla başka Yerli Amerikalı eşi bulunurdu.

Hayatta kalmayı bir tuzakçı olarak sürdürdü ancak kabile ile dokuz yıl yaşayacaktı. Şef rolüne yükseldi ve "Köpek Klanı" nın lideri olarak atandı ancak 1830'larda St. Louis'e döndü ve Florida'daki Seminole Savaşlarında kurye rolünü üstlendi, tüccar ve kumarbaz ve sonuçta bir vahşi yol gösterici rehberi. Şu anda, Colorado'da Pueblo kasaba olarak bilinen ticaret merkezinin kurulmasına yardımcı oldu.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018