EVREN SD belgeseli
9 Bölüm
% 90 Puan
+ 4 Kişi

EVREN SD

20 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Gökyüzü ve uzay adamı yüzyıllardır büyülemiştir ve History Channel'ın The Universe serisi, günümüz bilimsel çalışmaları, ilerlemeleri ve teorileri ile gökyüzünü gökyüzünü haritalamak ve anlamaya yönelik ilk denemelerinden yola çıkarak insanın kozmos üzerine yaptığı çalışmanın hikayesidir. Tarihsel görüntülerin, modern uzay görüntülemesinin ve kavramsal bilgisayar grafiklerinin yüksek çözünürlükte sunulmuş bir karışımı olan bu üretimin görsel bileşeni kesinlikle nefes kesici. Bölümlerin her biri, güneşten bireysel gezegenlere, yabancı galaksilere, karadan-ötesi yaşam arayışına ve Big Bang gibi bilimsel teorilere kadar değişen konuların genel bir tanıtımı ile başlar.
Ali Anil Yedekci ,Beri Ser ,Emre YAGIZ ve 1 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

BELGESEL İZLE
Her bir konu daha sonra ana konunun yanı sıra tarihsel materyal, güncel çalışmalar ve teoriler ve gelecekteki olası olayların ve bilimsel gelişmelerin projeksiyonlarının ayrılmaz parçaları olan belirli fikirleri, teorileri veya bileşenleri detaylandıran bir dizi segment halinde ele alınır.

Bölümler ayrıca, Kozmik Deliklerden Kozmik Çarpışmalara, süpernovalardan yer çekimine kadar çok çeşitli konuları kapsıyor. Uzaydaki hava hakkında, uzayda en büyük nesnelerle ilgili bölüm var (ipucu: Dünya'dan yüz milyonlarca kat daha büyük olan, sözde kozmik gökadalar ağı gibi gerçekten çok büyükler) ve Ve sömürgeleştirme alanı.

Sağlanan bilgi ve veri miktarı çok fazladır. Ay geçiş fenomeni, titreşimli gezegenler, sıcak Jüpiterler, karanlık madde ve karanlık enerji, çarpışan aileler, ağır bombardıman dönemi ve daha pek çok şey gibi şartlar da dahil olmak üzere Jargon çok doludur.

Bir zamanlar kendimizi evrenin merkezinde bulduk - şimdi biz sadece dev bir evrende küçük bir leke olduğumuzu biliyoruz. Evren, evrenin ve gizemlerinin başka bir destansı araştırmasında güneş sistemimizin dışına girişim yapar. Organik moleküllerle dolu "alkol bulutları" nı keşfedin ve Neptün'ün ötesinde olabilecek varsayımsal bir gezegen hakkında bilgi edinin.

Çarpıcı HD grafikleri kullanan Evren, izleyicileri kendi güneş sistemimizin harikalarını ve kozmosun tuhaf ve en uç noktalarına ulaştırır. Ölüm yıldızlarından halkalı gezegenlere, yıldız kümelerinden uzay savaşlarına kadar, Evren dış mekan gizemlerini açıklamaya yardımcı olması için yeni bulgular ve daha gelişmiş CGI kullanır.

Solucan deliklerinden taşıyıcılara kadar, popüler bilimkurgu filmlerinden hangi öğelerin gerçekten varolabileceğini inceleyin; Ve metan okyanuslarından, uzayda yüzen alkol lekelerine, hatta demir yağmuruna kadar her türlü garip sıvıda evrenin nasıl sızlandığını keşfedebilirsiniz.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018