İNSANLARDAN SONRA HAYAT belgeseli
11 Bölüm
% 91 Puan
+ 7 Kişi

İNSANLARDAN SONRA HAYAT

22 Mart 2015 tarihinde eklendi

İnsanlık aniden ortadan kaybolursa, Dünya'nın nasıl olabileceğini araştıran Özel tarih kanalı topuklarında, insanlık sonrası bir geleceğin resmini sağlayan, yapıların kaderini ortaya koyan bir dizi geliyor. Sears Tower ve Sistine Şapeli ve bir zamanlar yaşadığımız yerleri miras alabilecek yaratıklar. Görselleri ve özel efektleri desteklemek, mühendislik, botanik, biyoloji, jeoloji ve arkeoloji alanlarındaki uzmanlarla yapılan röportajlardır.


MUHAMMET MIRIK ,emre ,eren can ve 4 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

BELGESEL İZLE
History Channel serisi Life after People'in uzun metrajlı ilk aşaması, insan sakinleri aniden ortadan kaybolursa, gezegenin altyapısına, doğal çevreye ve hayvan nüfusuna ne olacağını öngörüyor.

İnsansız bir dünya, kıyamet kopuk bir bilimkurgu romanından bir fikir gibi gelebilir. Ancak, nükleer ve kimyasal silahların kalan tehditleri ve savaşın parçalanmış dünyadaki gerginlikleri göz önüne alındığında, birçok kişi böyle bir gerçeğin kaçınılmaz olabileceğine inanmaktadır.

Hepimiz insanlığın gezegene ve hayatta kalmak için birçok kaynağına bağımlı olduğunu, ancak gezegenin bize ne ölçüde bağımlı olduğunu fark ettik. Filmde ayrıntılarıyla belirtildiği gibi, insan yok oluşunun sonrasında hayal edebileceğiniz kadar korkunç ve korkutucu. Milyonlarca köpek ve diğer aile evcil hayvanları - özellikle eve nakliye olanlar - birkaç hafta içinde yok olurlar. Hatta kemirgen popülasyonu şaşırtıcı derecede kısa bir sürede geçmişe ait bir şey olur. Aslanlar ve ayılar sokakları sanki bütün açık dünya kendi özel hayvanat bahçesi gibi dolaşıyordu ve aralarındaki en esnek olanlar yetişecekti.

Büyük şehirlerin tünelleri, süzülmemiş yeraltı suları ile şişer ve okyanuslarımız ve göllerimiz, daha yüksek seviyelere çıkacaktı. Yıldırımlı çarpmalar kontrol edilemeyen yangınları patlatacak ve tüm bölgeyi yere indirecek. Bitki ömrü, yolları, köprüleri ve binaları geçecekti. En ikonik yapılarımız yeryüzüne ve denize aşınacaktı.

İkna edilmiş bilgisayarlı grafikler, muhtemel başkalaşımın her adımını göstermektedir, ancak filmin en mübarek görüntülerinden bazıları gerçek bir dünya ortamından gelmektedir. Nükleer felaketi takiben on yıllar boyunca terk edilmiş olan Ukrayna şehir Çernobil, insanlık sonrası geleceğin temel vaka çalışması olarak hizmet ediyor. Araştırmacılar, çürümüş binaların çevresel etkilerini, yaban hayatı ve kontrolsüz bitki örtüsünü ilk elden dolaşarak görebiliyorlar.

Ekolojistlerden, mühendislerden ve biyologlardan gözlemler açıklayan Featuring People After People, bazıları için çok fazla ürkütücü bir teklif olabilir, ancak nihai what-if senaryosunun araştırılmasıyla ilgisini çekecekler.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018