İT DALAŞI belgeseli
17 Bölüm
% 60 Puan
+ 2 Kişi

İT DALAŞI

22 Mart 2015 tarihinde eklendi

2006-2008 yılları arası yayınlanan ve gösterildiği iki sezonda da büyük ölçüde reyting alan Dogfights, türkçeye çevrilmiş ismiyle İt Dalışı, tarih ve savaş belgesellerinin büyük ilgi ve merakla izleyebileceği bir yapım. Kokpite oturup sizi uçak içinde bir yolculuğa çıkarıyoruz
Bu belgesel diziye gresonn ve volkan koyuncu puan verdi.

BELGESEL İZLE
Gölgelerde gelişen çaresizlik içinde tasarlanmış, masum bir düşmana bulaştırılmıştı. Bunlar savaşın gelgitini değiştirmek için tasarlanan II. Dünya Savaşı'nın en gizli silahlarıydı. 20 Kasım 1944'te sabahın erken saatlerinde, Ulithi adasının kıyılarındaki USS Mississinewa çıpaya oturur. Büyük tankerler, Japon imparatorluğuna saldırılarını sürdürdükçe Amerikan donanması için petrol hayati bir arz gemi ile doludur. Saat beş.45'te, Mississinewa'nın patlaması büyük bir patlama yaşıyor. Ancak bu bir kaza değil. Kaiten'in korkunç yeni bir Kamikaze silahının eseri. Kaiten insanlı, intihar bir denizaltısı. İlkel kokpit kontrolleri ekstra geniş bir uzun lense torpido üzerine monte edilmiştir. Kaiten, patlamadan önce doğrudan bir Amerikan gemisine yönlendirilecek şekilde tasarlanmıştır. Mississenewa'yı vuran Kaiten, Sub-Lieautenant Seiko Nashina tarafından yönetildi. Ateş ve petrol okyanusta dökülür, tüyler ürpertici gemi üzerinde kıvranan dev duman tüyleri. Amerikan denizcisi Herb Daitch, yanmakta olan suyun altında emniyet için yüzerek gemiden kaçmayı başarabiliyor. Kaiten burada başardı, ancak programın tamamı cılız bir arıza.
Bodenplatte Operasyonu, II. Dünya Savaşı sırasında Hollanda'nın, Belçika'nın ve Hollanda'nın dört bir yanındaki Amerikan ileri hava üslerini tahrip etmek için cesur bir plantı. 1 Ocak 1945'te bu hava üslerinden 17'sine saldırı düzenlendi. Tarihteki en büyük çarpışmalardan biri, Amerikalılar, kuzeydoğudaki Y-29 ön hava üssünde bir duruş sergiledikleri sırada gerçekleşecek. Sabah 9'da Y-29'a büyük bir Alman uçağı oluştu. Sekizinci P-47 Yıldızı, ilk saldırıyı raydan çıkararak Almanları pusuya düşürdü. Yaklaşık 70 Alman uçakla uğraşmak için 20 Amerikan uçak Y-29 pistinden iniyor. Sonuçta, iki düzineden fazla Alman uçağı sadece bir P-47 Şimşek kaybına uğradı. Y-29'taki başarısızlık, Bodenplatte Operasyonunun başarısızlığını bünyesinde barındırmakta ve Luftwaffe'in ölümünün kolaylaştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Savaş pilotunda "hız hayat" diyorlar. Hız manevra yeteneği demektir. Hız, bir dogfight inisiyatifidir - hız avantajıyla neredeyse her zaman rakibinizden daha iyi performans gösterebilir ve rakibinizi düşünebilirsiniz. F4U Corsair gibi pistonlu, ilerici uçaklardan F-86 Sabre ve F4 Phantom gibi yüksek performanslı püskürtme uçlarına kadar ... daha hızlı peşinde uçakların gelişimi tanımlandı.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018