MİLLATTAN ÖNCE SAVAŞLAR belgeseli
8 Bölüm
% 86 Puan
+ 7 Kişi

MİLLATTAN ÖNCE SAVAŞLAR

22 Mart 2015 tarihinde eklendi

Antik tarihin en heyecan verici savaşlarından bazılarının yanı sıra bunlara genellikle eşlik eden ihanet, şehvet, fetih ve vahşet hikayelerini canlandıran bir canlandırmaya hazırlanın. HISTORY'den heyecan verici seriler olan BC Battles, Hannibal ve Romalılar'dan Musa'ya, Atinalılara ve David'e kadar savaş liderlik stratejilerini, taktiklerini ve silahlarını canlandırmak için bilgisayar grafiklerini ve canlı aksiyon stuntlarını kullanıyor. 300'e benzer bir grafik tarzı kullanarak, bir Hollywood filmi haline gelen Battles BC, çağdaş roman, eski dünyanın liderlerinin, tarihteki en büyük çatışmalardan nasıl etkilendiklerini gösteriyor; epik kahramanların efsanevi başarılarının ardındaki gerçekleri ve masalları ortaya koyuyor ve Savaşmayı bırakmayan kötü adamlar, ancak onu icat ettiler
Burak ,recep ,Özcan Doğan ve 4 üye daha bu belgesel diziye puan verdi.

BELGESEL İZLE
Yıllarca saygısızlık olarak görülen korkunç bir saldırıya uğramış Pers ordusu, küstah Atinalılara bir ders hazırlamak için yelken açar. Büyük Fars filosu, müttefiklerinden Spartalılar tarafından terk edilen küçük Atina ordusunu yıkmak için harekete geçirilmiş görünüyor. Fakat parlak bir savunma stratejisi, Yunan askerlerinin en büyük övgüsü ve tarihte rota kopacak bir koşucu, hepsi birleştirilerek Persler, kendi kanlarında damlayan Ege yenilgisine geri döndüler. Maraton Savaşı, Yunanistan ve İran arasındaki en ünlü savaşlardan birini ... 300'ün Savaşı'nı oluşturuyor.
Bir tampon bölge ile ilgili bir anlaşmazlık olarak başlayan şey, Eski dünya ticaretinin iki Büyük İmparatorluğu'nun darbeleriyle birlikte hızlı bir şekilde bölgesel hakimiyet mücadelesine doğru tırmanıyor. Mısır Firavun Ramses, savaşa muhtaç Kadeş kentine varmak için ilk savaş gücünün zafer kazandıracağına inanan ordularını aşırı yaymakla suçlanıyor. Fakat Ramses aldatıldı ... Hitit Ordusu beklemekte yatıyor. En zayıfındayken grev yapıyorlar ve birlikleri bitti. Ramses, çaresizlik ve ağır kayıplarla uğraşıyor. Zayıflamış güçleri üç taraftan kuşatılmış durumda. Şaşırtıcı bir şekilde, Mısır askerlerinin saf mücadele kabiliyeti kendi köşelerinden çıkmak ve kaçmalarını sağlamak için yeterlidir.

Birçoğu İsrail Çıkışını Mısır'dan kutsal bir müdahale eylemi olarak değerlendirir. Göç, Tanrı'dan esinlenilsin ya da esinlenilsin, yalnızca köle göçü değil, savaşa katılan paralı askerler tarafından askeri bir manevra yapar. Öfkeli bir Firavun ordusunu, Mısır şehirlerini çığırdıktan sonra İsraillileri avlamak için serbest bırakır. Fakat Musa'nın keskin askeri zihni ve araziye dair samimi bilgisi, ağır, ağır silahlı Mısır ordusunun üstesinden gelebileceğinden daha fazla kanıtlıyor. İsrailliler karmaşık bir gece su geçişi yaparken Musa, Mısırlıları Reeds Denizi'ndeki sulu bir mezara götürüyor.

Efsanevi komutanın ordularını Hindistan'a nasıl yönelttiğini araştırın, burada askeri tarihin en zor taktik zorluklarından biriyle karşı karşıyadır.
Copyright Bex Hallerd © 2013-2018