DA VİNCİ LEARNİNG Belgeselleri

MATİ DADA İLE SANAT türkçe dublaj izle
4611
İzle

MATİ DADA İLE SANAT

7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bu Mati bu da Dada , bunlar yakın arkadaşlar . Sanata büyük bir ilgisi olan yedi yaşındaki küçük kız Mati Dada'nın yardımıyla ünlü sanatçıların hayatına giriyor.
BÜYÜK HAYALCİLER türkçe dublaj izle
3699
İzle

BÜYÜK HAYALCİLER

5 Bölüm   93 / 100 Puan   3 Puanlayan
Dünyaya hayal kurmayı öğreten “Büyük Hayalciler” ile sıra dışı bir yolculuğa şimdiden hazırlanın… Da Vinci Learning’in yeni programı “Büyük Hayalciler” ile Leonardo Da Vinci, Jules Verne, Arşimet ve Nicolai Tesla’nın heyecan verici çalışmaları ile mayıs ayı boyunca sanatın ve bilimin kalbine gideceğiz. Nicola Tesla (Tesla'nın bedava enerjisi), Konstantin Tsiolkovsky (Tsiolkovsky'nin mucize dünyası) gibi büyük hayalciler yaşayan bireylerin hayatlarına girip onların yönlerini değiştirdiler.
KÜÇÜK EİNSTEİN türkçe dublaj izle
2844
İzle

KÜÇÜK EİNSTEİN

6 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
Bilgisayar animasyonu karakter Einstein'ın teorilerini ve araştırmalarını basit ama net bir şekilde açıklıyor. Formülleri ve fikirleri analiz etmede, kavramları ve fizik kanunlarını eğlenceli ve anlaşılır kılmada üzerine yok.
MATİ DADA İLE SANAT türkçe dublaj izle
4611
İzle

MATİ DADA İLE SANAT

7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Vincent Van Gogh kadar hayal gücü geniş ve üretken misin, ya da belki Rönesans’ı seviyorsun, sevgili Leonardo Da Vinci gibi? Arcimboldo gibi gündelik objelerde gerçeküstünü mü görüyorsun, yoksa Jackson Pollock gibi daha soyut musun? Mati ve Dada ile kişilik testimizi yap ve hangi ünlü sanatçı olduğunu öğren!
BİLİMİ GELİŞTİRMEK türkçe dublaj izle
2624
İzle

BİLİMİ GELİŞTİRMEK

7 Bölüm   100 / 100 Puan   1 Puanlayan
Bir planörle yer çekimine karşı gelmek. Depreme dayanıklı bir kule inşa etmek. Yıldırımın gücünden faydalanmak. Bilime tamamen farklı bir yerden bakmaya hazır mısınız? gelişmiş masa testleri yapıp bilimsel bilgilerinizi gerçek dünyada ölçün.
ELEMENTLERİN İZİNDE türkçe dublaj izle
3155
İzle

ELEMENTLERİN İZİNDE

3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
PBS yapımı 3 bölümlük Madde’nin Gizemi Elementlerin İzinde programı; Bilim Tarihi’ndeki Periyodik Tablo’nun devasa etkilerini ortaya çıkarıyor. Lavosier’in Oksijeni keşfetmesinden Mendeleev’in Elementleri Sınıflandırması’ndan, Seaborg’un Platinyum’u bulmasına kadar bu Periyodik Tablo’nun hayata geçmesinin gerçek hikayesidir…
BEYİN ÇALIŞMALARI türkçe dublaj izle
5074
İzle

BEYİN ÇALIŞMALARI

8 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
Algılarımızın beynimize oyunlar oynarak nasıl çalıştığını anlamak. Her bölümde görsel ve işitsel yanılsamaları zihin oyunları, bunları neden şaşırtıcı bulduğumuz sanat, bilim,doğa ve psikoloji vasıtasıyla açıklanmaktadır.
ELEKTRİĞİN HİKAYESİ türkçe dublaj izle
3647
İzle

ELEKTRİĞİN HİKAYESİ

3 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
Bilinmiyor
SANAYİ DEVRİMİ NE İŞE YARADI türkçe dublaj izle
4925
İzle

SANAYİ DEVRİMİ NE İŞE YARADI

6 Bölüm   100 / 100 Puan   1 Puanlayan
Bu program Britanya ve diğer ülkelerde yaşanan sanayileşmenin dünyayı nasıl etkilediğini farklı tarihsel açılardan araştırıyor.
OYUNCAK HİKAYELERİ türkçe dublaj izle
2528
İzle

OYUNCAK HİKAYELERİ

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Çocuklara yönelik olan bu seride günlük hayatta oynadığımız oyuncaklar,araç ve gereçler hakkında bilgi edinelim !
NASIL ve NEDEN türkçe dublaj izle
3393
İzle

NASIL ve NEDEN

6 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
Çocuklara yönelik bir eğitim serisi olan bu belgeselde animasyon sunucular Tess, Theo ve Quentinin gözetiminde, gençler ve yetişkinler, doğa harikalarından keşiflere, uzaydan insan anatomisine kadar inanılmaz gerçekleri öğreniyor
MATEMATİĞİN ÖYKÜSÜ türkçe dublaj izle
4362
İzle

MATEMATİĞİN ÖYKÜSÜ

4 Bölüm   93 / 100 Puan   3 Puanlayan
Tarih boyunca insanoğlu dünyanın temel işleyişini anlamaya uğraştı. Çevremizdeki nesnelerin özelliklerini belirleyen kuralları ve modelleri bizimle ve birbirleriyle olan ilişkilerini keşfetmek zorundayız. Binlerce yıl boyunca, dünya üzerindeki tüm uygarlıklar dünyamızın bilinmeyen gerçekleri hakkında bize kesin bilgiler veren kapsamlı bir düzen buldular.Bu düzen matematikti.
KESİNLİK türkçe dublaj izle
4585
İzle

KESİNLİK

3 Bölüm   73 / 100 Puan   3 Puanlayan
Modern ve eski deneylerle, bugün kullanılan yedi uluslararası ölçü biriminin gelişimini gözler önüne seriliyor: zaman, uzunluk, kütle, ışık şiddeti, elektrik akımı, sıcaklık ve madde miktarı. Bu ölçü birimleri tarihi, bilimi ve medeniyetleri nasıl şekillendirdiler ?
AKILLARA D. VEREN ICATLAR türkçe dublaj izle
6219
İzle

AKILLARA D. VEREN ICATLAR

7 Bölüm   87 / 100 Puan   3 Puanlayan
Baron Munchhausen ile beraber ünlü bilim adamlarını ve mucitleri tanıyalım
HUBBLE IN TUVALi türkçe dublaj izle
5666
İzle

HUBBLE IN TUVALi

6 Bölüm   93 / 100 Puan   6 Puanlayan
İnsanlığın tarihi en büyük başarılarından biri olan Hubble Uzay Teleskopu’nun bize sunduğu muhteşem gösteriyi siz de izleyin.
DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ türkçe dublaj izle
30468
İzle

DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ

23 Bölüm   80 / 100 Puan   3 Puanlayan
Bilinmiyor